Rentgen stomatologiczny

RTG jest jednym z częściej wykonywanym badań w medycynie. Rentgen jest znany i wykorzystywany od ponad 80 lat. Ogólnie można stwierdzić, że jest to nic innego jak prześwietlenie ciała promieniami X. Na zdjęciach rentgenowskich kości są białe, ponieważ to właśnie one absorbują więcej promieniowania, narządy wewnętrzne absorbują go mniej i dlatego na zdjęciu są ciemniejsze.

Rentgen stomatologiczny jest nieocenionym badaniem, które jest często wykonywane bądź zlecone przez stomatologa. Badanie to jest podstawą diagnostyki. Stomatolog na podstawie zdjęcia może ustalić jaka jest przyczyna dolegliwości, a także dobrać odpowiednie i skuteczne leczenie. Jest wiele wskazań do wykonania prześwietlenia zęba. Przeprowadza się je na przykład: przed leczeniem protetycznym, w trakcie leczenia kanałowego, przed ekstrakcją lub ze względu na ból zęba. Samo rtg zęba Zielona Góra jest całkowicie bezbolesne i trwa bardzo krótko.

Niektórzy pacjenci obawiają się promieniowania X i jego niekorzystnego wpływu na działanie organizmu. Podczas prześwietlania zęba promieniowanie jest niewielkie. Wyjątkową sytuacją jest ciąża. Rentgen stomatologiczny podczas ciąży wykonywany jest rzadko i tylko w wyjątkowych przypadkach.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ I WYKONAJ ZDJĘCIE RTG!

683 202 668

Jakie zdjęcia RTG wykonujemy?

W naszym gabinecie dbamy o to, aby nasi Pacjenci czuli się przede wszystkim komfortowo. Nie zlecamy wykonania zdjęć RTG zęba – robimy je sami podczas wizyty. Zdjęcia cyfrowe pozwalają na jednoczesne obrazowanie nie tylko zęba, ale i tkanek miękkich. Wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne cyfrowe. W radiografii cyfrowej obraz praktycznie od razu trafia do komputera. Badanie trwa zaledwie kilka sekund, dzięki czemu dawki promieniowania są mniejsze, niż w przypadku metod klasycznych. Otrzymany obraz można powiększyć lub zmniejszyć – nawet wtedy, gdy zdjęcie nie było do końca udane. Zaletą zdjęć cyfrowych jest także to, że nie ulegają zniszczeniu, nie starzeją się. Nawet po wielu latach można do nich z łatwością wrócić, co niejednokrotnie jest niezbędne.

Kiedy należy wykonać zdjęcie RTG i jak wygląda badanie?

Najczęściej wykonywanymi zdjęciami rentgenowskimi u człowieka są prześwietlenia zębów. Spowodowane jest to tym, że samych wskazań do przeprowadzenia badania jest bardzo wiele. Zalicza się do nich między innymi:

● wykrywanie stanów zapalnych

● urazy zębów

● ocena zębów przed ekstrakcją

● przed i w trakcie leczenia kanałowego

● ocena zaawansowania próchnicy

● przed wszczepieniem implantu stomatologicznego

● ocena wad rozwojowych zębów

Zdjęcie RTG punktowe Zielona Góra, wykonywane są w naszym gabinecie także w zależności od potrzeby. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi medycznemu, którym dysponujemy obraz widoczny jest na ekranie komputera już po chwili, a my możemy szybciej i skuteczniej wdrożyć odpowiednie leczenie.

 

DENTYSTA PISZE

Paradontoza – Przyczyny, objawy i leczenie paradontozy!

Paradontoza to jedna z najczęściej występujących chorób dziąseł. Jak pokazują badania, w Polsce może cierpieć na nią nawet 70% społeczeństwa. Warto wiedzieć więc, jakie są jej przyczyny i pierwsze objawy, tym bardziej, że jest ona uznawana za chorobę dziedziczną, a...
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska z siedzibą Ul. Jaskółcza 34B, 65-001 Zielona Góra"

Dentysta Zielona Góra
Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska
65-001 Zielona Góra
Ul. Jaskółcza 34B
NIP 973-001-19-43