Na czym polega przegląd stomatologiczny?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wciąż dla wielu osób nie jest utożsamiana z niczym przyjemnym. Specyficzny zapach, dźwięk wiertła a także strach przed bólem – to te skojarzenia, które wciąż nasuwają się na samą myśl o dentyście. Są to jednak wspomnienia z dzieciństwa, które ze współczesną rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Aby każda wizyta była przyjemna a nasze zęby były zdrowe, należy przeprowadzać regularnie przegląd uzębienia.

Na co dzień pilnujemy terminowości, jeśli chodzi o przeglądy samochodów, zdajemy sobie sprawę jak ważne jest coroczne sprawdzenie instalacji elektrycznej czy gazu w domu. Należy uświadomić sobie to, że tak samo ważny jak nie ważniejszy jest przegląd stomatologiczny. Powinno się przeprowadzać go dwa razy w ciągu roku. A w ostateczności raz na rok.

W naszym gabinecie do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualne. Sam przegląd polega na dokładnym sprawdzeniu stanu uzębienia, plomb a także i sprawdzeniu stanu dziąseł i śluzówki. Samo badanie uzupełnione jest wywiadem, w którym Pacjent informuje o swoich dolegliwościach czy przebytych chorobach.

 

UMÓW SIĘ NA PRZEGLĄD STOMATOLOGICZNY!

683 202 668

Dlaczego warto regularnie wykonywać przegląd uzębienia?

Pewnie każdy zna odpowiedź na to pytanie. Regularnie wykonywanie przeglądów uzębienia są jedną z form profilaktyki choroby jaką jest próchnica a także i wielu innych. Zdrowie jamy ustnej może mieć wpływ na działanie organizmu.

W przypadku gdy organizm nie funkcjonuje prawidłowo, będzie to widoczne również w jamie ustnej. Przegląd stomatologiczny daje też możliwość szybkiego wykrycia nowotworu we wczesnym stadium. Dzięki wczesnej diagnozie większość chorób można szybciej i skuteczniej leczyć.

Regularne przeglądy uzębienia wpływają przede wszystkim na zdrowy i piękny uśmiech! Zęby w początkowym stadium próchnicy można szybko i bezboleśnie wyleczyć. Podczas wizyt można zgłębić wiedzę na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Stomatologa powinny odwiedzać także osoby, które na co dzień korzystają z protez. Przez lata użytkowania ich zmienia się podłoże i w konsekwencji tego proteza może nie pasować, tak dobrze jak na samym początku. Regularne wizyty mogą zapobiec powstaniu wielu nieprawidłowościom.

 

Jak często wykonywać przegląd stomatologiczny?

Przegląd stomatologiczny powinien być wykonywany raz na pół roku u osób dorosłych. U dzieci natomiast jest to okres trzech miesięcy, ze względu na szybszy rozwój zębów. Oczywiście wiele zależy od stanu uzębienia, od chorób a także i od leków, które są przyjmowane przez Pacjenta.

Jest grupa leków, które bezpośrednio wpływają na szkliwo, jego osłabienie a także i szybszy rozwój próchnicy. W takich przypadkach najlepiej, jeśli wizyty odbywają się częściej.

“Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – słowa Hipokratesa choć zostały wypowiedziane blisko 2400 lat temu są nadal aktualne. Profilaktyka zdrowotna ze względu na rozwój technologiczny dziś jest jeszcze ważniejsza a także i bardziej dostępna.

Zapraszamy na wizyty kontrolne do naszego gabinetu nie tylko w celu utrzymania przez wiele lat pięknego uśmiechu, ale także i profilaktyki wielu chorób.

DENTYSTA PISZE

Paradontoza – Przyczyny, objawy i leczenie paradontozy!

Paradontoza to jedna z najczęściej występujących chorób dziąseł. Jak pokazują badania, w Polsce może cierpieć na nią nawet 70% społeczeństwa. Warto wiedzieć więc, jakie są jej przyczyny i pierwsze objawy, tym bardziej, że jest ona uznawana za chorobę dziedziczną, a...
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska z siedzibą Ul. Jaskółcza 34B, 65-001 Zielona Góra"

Dentysta Zielona Góra
Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska
65-001 Zielona Góra
Ul. Jaskółcza 34B
NIP 973-001-19-43