Protetyka stomatologiczna

Stan uzębienia jest jedną z ważniejszych cech, na jaką zwraca się uwagę podczas kontaktu z drugą osobą. Ma on wpływ na wiele aspektów życia. Marzeniem wielu osób jest posiadanie pięknych, zdrowych zębów. Niestety często ze względu na przebyte choroby czy urazy Pacjenci posiadają braki w uzębieniu.

 Jest to nie tylko kwestia związana z wizerunkiem, estetyką, ale także braki te mogą rzutować na między innymi: nieprawidłowości zgryzu czy być jedną z przyczyn chorób układu pokarmowego. Współczesna stomatologia dzieli się na wiele nurtów. Jednym z nich jest protetyka.

Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która zajmuje się odtwarzaniem pierwotnego, prawidłowego układu zębów, na skutek utraty zębów naturalnych lub znacznego uszkodzenia uzębienia. Zadaniem niektórych metod protetycznych jest podniesienie estetyki zębów lub przywrócenie ich funkcji. Protetyka Zielona Góra skupia się nie tylko na odbudowie utraconych zębów, ale i zwiększeniu lub przywróceniu wydolności żucia, polepszeniu wymowy czy poprawie ogólnego wyglądu twarzy.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE PROTETYCZNĄ!

683 202 668

Nowoczesne rozwiązania w protetyce!

Zdajemy sobie sprawę, że tylko ciągłe doskonalenie się i doszkalanie sprawia, że nasz gabinet stomatologiczny w Zielonej Górze jest konkurencyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązania protetyczne, jakie oferujemy naszym Pacjentom były najlepiej dopasowane do Ich indywidualnych potrzeb. Dlatego tak chętnie zapoznajemy się i wdrażamy metody, które są z powodzeniem wykorzystywane w innych placówkach, czy klinikach.

Rodzaje protez zębowych

Rodzajów protez zębowych jest kilka. Przeznaczone są one dla osób, które mają braki zębowe lub w przypadku całkowitego bezzębia. Rodzaj protez zębowych jakie dobierana jest przez stomatologa uzależniony jest przede wszystkim od stanu uzębienia, a także i od zasobności porfela. Rodzaje protez zębowych oferowanych w naszym gabinecie, pozwalają na dobranie odpowiedniej dla każdego Pacjenta.

KORONY ZĘBOWE

są jednymi z częściej stosowanych stałych uzupełnień protetycznych. Mocowane są albo na implantach stomatologicznych, albo na istniejących zębów, które wymagają odbudowy. Współczesne korony można prawie idealnie dopasować kolorem do zębów naturalnych.

 

MOSTY PROTETYCZNE

zalicza się je do stałych uzupełnień stosowanych w protetyce. Zapewniają znacznie większy komfort niż protezy ruchome. Przeznaczone są do odbudowy częściowych braków w uzębieniu.

 

INLAY, ONLAY

to nowoczesne, kosmetyczne wypełnienia zębów w obrębie korony. Stosowane są zazwyczaj w przypadku dużych ubytków. Odbudowany ząb jest nie tylko trwały, ale i do złudzenia przypomina naturalny.

 

PROTEZY CAŁKOWITE

 są rodzajem ruchomego uzupełnienia protetycznego. Ich zadaniem jest zastąpienie brakującego uzupełniania. Protezy ruchome zazwyczaj wykonuje się z akrylu.

PROTEZY CAŁKOWITE

 są rodzajem ruchomego uzupełnienia protetycznego. Ich zadaniem jest zastąpienie brakującego uzupełniania. Protezy ruchome zazwyczaj wykonuje się z akrylu.

 

DENTYSTA PISZE

Paradontoza – Przyczyny, objawy i leczenie paradontozy!

Paradontoza to jedna z najczęściej występujących chorób dziąseł. Jak pokazują badania, w Polsce może cierpieć na nią nawet 70% społeczeństwa. Warto wiedzieć więc, jakie są jej przyczyny i pierwsze objawy, tym bardziej, że jest ona uznawana za chorobę dziedziczną, a...
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska z siedzibą Ul. Jaskółcza 34B, 65-001 Zielona Góra"

Dentysta Zielona Góra
Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska
65-001 Zielona Góra
Ul. Jaskółcza 34B
NIP 973-001-19-43