Leczenie kanałowe zęba – Na czym polega

Odsetek osób dorosłych chorujących na próchnicę w Polsce przekracza 95%. Wizyty stomatologiczne są koniecznością. Niestety wciąż duża liczba osób zgłasza się do dentysty, wtedy gdy odczuwa ból związany z zapaleniem miazgi zęba. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym na zachowanie zęba jest leczenie kanałowe, czyli endodoncja.

Ogólnie przyjmuje się, że, jeśli ból występuje co najmniej od dwóch dni i ma charakter samoistny – może świadczyć o zapaleniu miazgi. W celu dokładnego określenia jakie leczenie powinno zostać zastosowane – prześwietla się ząb. W naszym gabinecie zdjęcia rentgenowskie wykonywane są na miejscu. Dzięki temu Pacjent nie musi tracić czasu na wykonanie go w innym miejscu, a także skraca to czas rozpoczęcia leczenia.

Leczenie kanałowe polega na otwarciu komory zęba, opracowaniu kanału, bądź kanałów korzeniowych i usunięciu chorobowo zmienionej miazgi. Po dokładnym oczyszczeniu kanał zostaje. Materiał szczelnie zamyka korzeń i w ten sposób zabezpiecza przed pojawieniem się stanu zapalnego. Leczenie kanałowe Zielona Góra w naszym gabinecie przeprowadzane jest pod znieczuleniem. Komfort i wygoda naszych Pacjentów jest dla nas priorytetem!

UMÓW SIĘ LECZENIE KANAŁOWE JUŻ DZIŚ!

683 202 668

Endodoncja, czyli ostatnia szansa na uratowanie zęba?

Endodoncja to tak naprawdę ostatnia szansa na uratowanie zęba. Alternatywą jest ekstrakcja – czyli usunięcie zęba. Pacjenci często wolą wyrwać ząb niż leczyć go kanałowo. Chcą się jak najszybciej pozbyć przyczyny bólu. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie.

O ile jest tylko szansa na uratowanie zęba – warto to zrobić. Ekstrakcja usunie przyczynę problemu, ale tylko na jakiś czas. Braki w uzębieniu mają wpływ na estetykę naszego uśmiechu, ale nie tylko. Przekładają się między innymi na problemy ze zgryzem czy funkcjonowanie układu pokarmowego.

Endodoncja Zielona Góra w naszym gabinecie przeprowadzana jest przy zastosowaniu najnowszych technik i metod. Dzięki temu po odbytym leczeniu ząb może zostać zachowany przez wiele lat i nie dawać przy tym żadnych dolegliwości.

W naszym gabinecie leczymy również pod mikroskopem!

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi oraz opracowaniu kanałów zębowych, w których znajdują się zanieczyszczenia i bakterie. Kanały zębowe zazwyczaj są wąskie. Aby do nich dotrzeć i skutecznie oczyścić, w naszym gabinecie stosujemy mikroskop.

Powiększa on nawet kilkukrotnie ząb, dzięki czemu można precyzyjniej przeprowadzić nawet skomplikowany zabieg. Endodoncja mikroskopowa pozwala zachować zęby, nawet z głębokimi ubytkami próchniczymi. Często takie, które były przeznaczone do ekstrakcji. Samo leczenie jest nie tylko bardziej skuteczne, ale także i czas jego wykonania jest krótszy. Optyczne powiększenie sprzyja zmniejszonym dolegliwościom po zakończeniu leczenia, a także zmniejsza dyskomfort w jego trakcie.

DENTYSTA PISZE

Paradontoza – Przyczyny, objawy i leczenie paradontozy!

Paradontoza to jedna z najczęściej występujących chorób dziąseł. Jak pokazują badania, w Polsce może cierpieć na nią nawet 70% społeczeństwa. Warto wiedzieć więc, jakie są jej przyczyny i pierwsze objawy, tym bardziej, że jest ona uznawana za chorobę dziedziczną, a...
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska z siedzibą Ul. Jaskółcza 34B, 65-001 Zielona Góra"

Dentysta Zielona Góra
Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska
65-001 Zielona Góra
Ul. Jaskółcza 34B
NIP 973-001-19-43