Implanty stomatologiczne  – Co musisz wiedzieć?

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety często z powodu wcześniejszych problemów z zębami lub na skutek zdarzeń losowych, spora cześć społeczeństwa ma braki w uzębieniu. Nie jest to problem tylko natury estetycznej.

Braki w uzębieniu mogą przyczynić się do problemów i chorób układu pokarmowego, a także nieprawidłowości zgryzu czy stawu żuchwowo-skroniowego. Brak zębów przyczynia się także do zmian, które są widoczne gołym okiem i sprawiają, że twarz wygląda na dużo starszą niż w rzeczywistości. Implantologia to jedna z głównych kierunków działalności naszego gabinetu stomatologicznego.

Dzięki niej możemy szybko i skutecznie przywrócić uśmiech i często też odmienić życie naszych Pacjentów! Świadczone przez nas usługi pozostają wciąż na najwyższym poziomie, dzięki ciągłemu doszkalaniu oraz dobremu zapleczu medycznemu jesteśmy w stanie konkurować z innymi gabinetami czy klinikami. Implanty stomatologiczne zalicza się do najnowocześniejszych i najdoskonalszych metod uzupełniania ubytków.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE W ZAKRESIE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH!

683 202 668

Implanty zębów – dla kogo?

Implant zębowy wykonany z tytanu jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Stosowany jest w medycynie od wielu lat a spektrum jego zastosowań ciągle jest powiększana przez naukowców na całym świecie. Powikłania związane z odrzuceniem go są marginalne. Nie ma też wielu przeciwwskazań do umieszczenia implantów. Osoba, która chce mieć implanty powinna być dorosła. Istotne jest to, by został zakończony rozwój kostny, szczególnie ten w obrębie samej szczęki lub żuchwy.

Pacjent powinien być ogólnie zdrowy. Podczas konsultacji i przeprowadzanego wywiadu ustala się czy Pacjent nie choruje lub w niedalekiej przeszłości nie przechodził choroby, która mogłaby mieć negatywny wpływ na gojenie się ran. Wskazań do skorzystania z implantów zębowych jest kilka:

  • Całkowity brak uzębienia – bezzębie;
  • Nietolerancja protez klasycznych;
  • Braki zębowe o różnej rozpiętości w żuchwie – pojedyncze implanty stają się filarem pod mosty protetyczne czy pojedyncze korony;
  • Niewykształcenie się zawiązków zębów stałych

Implanty stomatologiczne zalecane są także osobom, którym zależy na naturalnie wyglądającym uśmiechu. To właśnie one do złudzenia przypominają naturalne zęby i uważa się, że są przyszłością i kierunkiem, w którym będzie podążała stomatologia.

Przeciwwskazania do implantów

Przeciwwskazaniem są niedawno przebyte choroby wyniszczające organizm, czyli np. nowotwory, które leczone były przy pomocy chemioterapii lub radioterapii. Założenie implantów wyklucza też stan zapalny w obrębie jamy ustnej, naganna higiena czy bruksizm a także nieustabilizowana cukrzyca. Implantów nie wszczepia się także kobietom w ciąży.

Jest także wiele chorób czy dolegliwości, które wymagają wcześniejszej konsultacji u specjalisty, celem potwierdzenia możliwości skorzystania z implantów. Należą do nich: wszelkiego typu wady serca; choroby szpiku kostnego, choroba Parkinsona. Jeśli w miejscu, w którym ma zostać założony implant zębowy znajduje się nawet mały stan zapalny, musi być on najpierw wyleczony. Takie działania zmniejszają ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych.

DENTYSTA PISZE

Paradontoza – Przyczyny, objawy i leczenie paradontozy!

Paradontoza to jedna z najczęściej występujących chorób dziąseł. Jak pokazują badania, w Polsce może cierpieć na nią nawet 70% społeczeństwa. Warto wiedzieć więc, jakie są jej przyczyny i pierwsze objawy, tym bardziej, że jest ona uznawana za chorobę dziedziczną, a...
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska z siedzibą Ul. Jaskółcza 34B, 65-001 Zielona Góra"

Dentysta Zielona Góra
Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Wilczyńska
65-001 Zielona Góra
Ul. Jaskółcza 34B
NIP 973-001-19-43